• slide liftsystem
  Blog
 • slide liftsystem
  Blog
 • slide liftsystem
  Blog
 • slide liftsystem
  Blog

Zapraszamy do czytania

Gdzie montowane są ruchome chodniki?

Opublikowano: Luty 11, 2022

W obiektach o dużym natężeniu ruchu stosuje się rozwiązania, które ułatwiają poruszanie się licznym grupom osób. Wśród najpopularniejszych rozwiązań w tym zakresie wymienia się windy oraz schody ruchome. Oprócz nich w podobnym celu montuje się ruchome chodniki. Ruchome chodniki to poziome przenośniki taśmowe, które przyspieszają transport osób na przykład w jednokondygnacyjnych, dużych obiektach. Działają na podobnej zasadzie co ruchome schody, ale nie posiadają stopni. Warunkiem ich montażu jest też maksymalny kąt nachylenia nieprzekraczający 15 stopni. W jakich miejscach montuje się ruchome chodniki? Poniżej wyjaśniamy, gdzie znajdują zastosowanie.

Czytaj dalej

Jakie warunki trzeba spełnić, by uzyskać pozwolenie na montaż schodów ruchomych?

Opublikowano: Styczeń 30, 2022

Ruchome schody każdego dnia ułatwiają ludziom przemieszczanie się po galeriach handlowych, wielopoziomowych sklepach czy też lotniskach i dworcach. Ich sprawność odpowiada nie tylko za płynne poruszanie się między piętrami, ale i również za bezpieczeństwo użytkowników. Montażem oraz naprawą schodów ruchomych we Wrocławiu zajmuje się m.in. nasza firma Lift System. Należy jednak pamiętać, że tego typu konstrukcji nie można montować w każdym budynku. By móc podjąć się montażu schodów ruchomych, trzeba uzyskać stosowne pozwolenie. Uzyskanie pozwolenia zależy od spełnienia określonych wymogów technicznych. W poniższym artykule wyjaśniamy, o jakich warunkach mowa.

Czytaj dalej

Od czego zależy prędkość windy osobowej?

Opublikowano: Grudzień 11, 2021

Wchodzenie po schodach bywa męczące i czasochłonne, zwłaszcza gdy ma się do pokonania kilka pięter. Aby ułatwić poruszanie się po budynkach, montuje się w nich windy osobowe. Klasyfikacja wind osobowych odnosi się do rodzaju zastosowanego napędu, ich przeznaczenia oraz typu budynku, w jakim zostaną zamontowane. Różnic pomiędzy poszczególnymi modelami może być zatem wiele. Najczęściej jednak windy różnią się wielkością, maksymalnym udźwigiem oraz prędkością, z jaką się poruszają. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej tej ostatniej kwestii, a mianowicie wyjaśnimy, co ma wpływ na prędkość wind osobowych.

Czytaj dalej

Jakie normy muszą spełniać schody ruchome?

Opublikowano: Listopad 12, 2021

Trudno wyobrazić sobie galerie handlowe, lotniska czy dworce bez ruchomych schodów. Taka konstrukcja znacząco usprawnia poruszanie się po kilkukondygnacyjnych budynkach znacznej grupie osób. Montaż ruchomych schodów ze względu na ich intensywną eksploatację wymaga spełnienia określonych norm, które zagwarantują pełne bezpieczeństwo osobom, które będą z nich korzystać. Standardy ogólne określają zarówno sposób instalacji, jak i warunki późniejszej eksploatacji. Czego dotyczą oraz jakie wymagania stawiają przed projektantami ruchomych konstrukcji? Poznaj je i dowiedz się, zgodnie z jakimi wymaganiami projektuje się ruchome schody.

Czytaj dalej

Jakie czynniki uwzględnia się przy projektowaniu schodów ruchomych?

Opublikowano: Październik 18, 2021

Dla wielu ludzi pokonywanie tradycyjnych schodów bywa problematyczne. W zatłoczonych miejscach problemem jest też korek, który pojawia się na schodach, kiedy zbyt duża liczba osób chce z nich skorzystać. W takich sytuacjach rozwiązaniem jest montaż schodów ruchomych. Schody ruchome zapewniają swobodny i płynny transport znacznej liczby osób pomiędzy piętrami budynku. Gwarancją sprawnego funkcjonowania ruchomej konstrukcji jest przygotowanie odpowiedniego projektu schodów, ich poprawny montaż oraz regularny serwis. Sprawdź, jakie czynniki uwzględnia się przy projektowaniu konstrukcji, która spełnia standardy jakości i bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Kiedy należy serwisować schody ruchome?

Opublikowano: Wrzesień 24, 2021

Schody ruchome to nieodłączny element codziennego życia w wielkim mieście. Poruszamy się nimi na przejściach podziemnych czy w centrach handlowych. Gdyby nie one, musielibyśmy się nieprzerwanie wspinać po zwykłych schodach, a to z pewnością odbiłoby się na stanie zdrowotnym naszych nóg, co zdecydowanie nie byłoby korzystną sytuacją. Jak widać, schody ruchome mają dobroczynny wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Od kiedy zostały wynalezione w przedwojennych Stanach Zjednoczonych, rozprzestrzeniły się na cały świat i zrewolucjonizowały procesy komunikacyjne. Gdyby nie one, znacznie trudniej byłoby sobie wyobrazić chociażby metro.

Czytaj dalej